02-06.07 - Kurs wyjazdowy w Krynicy-Zdrój

W dniach od 2 do 6 lipca odbędzie się kurs wyjazdowy  w Krynicy-Zdrój.  Będzie to niepowtarzalna okazja, by poznać Chiny od wielu stron. W trakcie wyjazdu uczestnicy będą mogli uczestniczyć w licznych warsztatach i wykładach poświęconych różnym aspektom kultury chińskiej.

W programie przewidziane są:

·         wykłady prof. Chen Guilan (Fudan University) – dziennikarstwo i media w Chinach

·         wykłady dra Bogdana Zemanka (UJ) – kulturowe uwarunkowania kuchni chińskiej

·         wykłady dra Rafała Mazura (UJ) – Podstawy chińskiego systemu myślenia i filozofia chińska

·         warsztaty taijiquan (Małgorzata Lelek)

·         warsztaty tańca (Liu Luyi)

·         warsztaty kaligrafii (Yan Shunwei)

·         warsztaty herbaciane (Yin Yanyan)

·         warsztaty baduanjin (Yin Yanyan)

·         warsztaty wycinanek (Ma Xuan)

·         warsztaty węzełków (Yi Ping)

·         warsztaty gier chińskich (Liu Chao)

·         gra terenowa

Zgłoszenia:
Studenci IBiDW: rejestracja w USOS

Pozostałe osoby mejlowo na adres:  instytut.konfucjusza@uj.edu.pl

Osoby, które nie uczą się języka chińskiego również mogą wziąć udział w kursie. W przypadku większej liczby zgłoszeń pierwszeństwo będą mieli studenci IBiDW oraz kursanci IK.

Miejsce zajęć: hotel 4 Pory Roku, Krynica Zdrój, ul. Zieleniewskiego 48.

Uczestnicy są zobowiązani do samodzielnego dotarcia do hotelu.

Koszt
Normalny koszt wynosi 600 zł, lecz przewidujemy obniżone stawki, wynikające z dofinansowania:

·         Dla studentów IBiDW (stacjonarnych i niestacjonarnych, moduły dalekowschodnie oraz studentów KPSC), którzy zaliczają wyjazd w ramach kursu z ECTS: 200 zł.

·         Dla kursantów Instytutu Konfucjusza oraz studentów UJ: 300 zł.

·         Dla pozostałych osób: 600 zł.

Cena obejmuje: cały program, 4 noclegi w pokojach 2-, 3-, 4-osobowych z łazienkami, śniadania, obiady i kolacje.
Termin wpłaty: 22 czerwca
Na miejscu należy dopłacić opłatę uzdrowiskową w wysokości 3,50 za dobę.

Informacje dla studentów IBiDW chcących zaliczyć kurs w ramach ECTS:

W dniu 15 czerwca zostanie uruchomiona rejestracja w USOS, co możecie Państwo zobaczyć przez swoje konta w USOS.

Rejestracja dla studentów IBiDW wyłącznie przez USOS . Osoby nie będące studentami IBiDW, które nie mogą się zarejestrować w USOSie prosimy o kontakt bezpośredni z dr Małgorzatą Osińską (m.osinska@uj.edu.pl). W przypadku dokonanej już rejestracji w USOSie nie trzeba zgłaszać się mejlowo.

Zaliczenie: Obecność na zajęciach, napisanie eseju (max. 3 strony) na temat funkcjonowania zaprezentowanych w wykładach cech chińskiego modelu myślenia we współczesnej kulturze chińskiej oraz zaliczenie testu pisemnego.

Program obowiązkowy (dla studentów rejestrujących się przez USOS, program objęty sylabusem, 3 punkty ECTS):

·         wykłady 10,5 h

·         warsztaty taijiquan 4,5 h