Pracownicy

Dyrekcja Instytutu

 

Katedra Azji Wschodniej i Południowej

 

imię i nazwisko e-mail  

prof. dr hab. Adam W. Jelonek

(kierownik)

ajelonek@hotmail.com

dyżur w semestrze zimowym 

prof. dr hab. gen. Bogusław Pacek boguslaw.pacek@uj.edu.pl  
dr hab. Agnieszka Kuszewska, prof. UJ agnieszka.kuszewska@uj.edu.pl  
dr Krzysztof Dziurzyński chris58k4@gmail.com  
     
Zakład Japonii (w strukturze Katedry Azji Wschodniej i Południowej)
prof. dr hab. Adam Jelonek (kierownik) ajelonek@hotmail.com  
dr Olga Barbasiewicz obarbasiewicz@gmail.com  
dr Paweł Dybała pawel.dybala@uj.edu.pl

 

dr Joanna Guzik j.m.guzik@gmail.com

 

dr Maciej Pletnia pletnia@gmail.com  
dr Joanna Puchalska j.k.puchalska@gmail.com  
mgr Krzysztof Moch krzysztof.moch@uj.edu.pl  
mgr Minako Rachwalski minakom618@gmail.com urlop w I i II semestrze
mgr Klaudia Jędrusik-Dyla    
mgr Masaki Yamazoe what-what-what@hotmail.co.jp    
   
Zakład Chin (w strukturze katedry Azji Wschodniej i Południowej)
dr hab. Łukasz Gacek, prof UJ        (kierownik) lukasz.gacek@uj.edu.pl  

 dr hab. Ewa Trojnar

ewa.trojnar@uj.edu.pl  
dr Rafał Kwieciński rafal.kwiecinski@uj.edu.pl

 

dr Małgorzata Osińska m.osinska@uj.edu.pl  
dr Agnieszka Mikrut-Żaczkiewicz mikrut.aga@gmail.com  
dr Joanna Wardęga joanna.wardega@uj.edu.pl  
dr Adina Zemanek adina.zemanek@gmail.com  
dr Bogdan Zemanek bogdan.zemanek@gmail.com  
mgr Ada Augustyniak ada.augustyniak@gmail.com  
mgr Rui Mao    
mgr Jingru Wang    
dr Li Wang    
 
Zakład Azji Południowej (w strukturze katedry Azji Wschodniej i Południowej)

dr hab. Agnieszka Kuczkiewicz-Fraś

(kierownik)

a.kuczkiewicz-fras@uj.edu.pl

 

 

dr Krzysztof Jakubczak x.jakubczak@gmail.com  
dr Kamila Junik-Łuniewska kamila.junik@uj.edu.pl  
mgr Marcin Ciemniewski    
 
Zakład Korei (w strukturze katedry Azji Wschodniej i Południowej)

dr hab. Renata Czekalska    (kierownik)

r.czekalska@uj.edu.pl  
     
dr hab. Grażyna Strnad grazyna.strnad@uj.edu.pl

 

dr Marceli Burdelski marceli.burdelski@uj.edu.pl  
dr Hyewon Lee  

 

mgr Sukyung Jung aurinko417@gmail.com  
 
Zakład Azji Południowo-Wschodniej (w strukturze katedry Azji Wschodniej i Południowej)
dr hab. Jerzy Bayer (kierownik) jerzy.bayer@uj.edu.pl  
dr Michał Lubina michal.lubina@uj.edu.pl  
dr Łukasz Fyderek lukasz.fyderek@uj.edu.pl  
dr Dariusz Zdziech dariusz.zdziech@uj.edu.pl  

 

Katedra Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej

 

imię i nazwisko e-mail  

ks. prof. dr hab. Krzysztof Kościelniak

(kierownik)

 xkoscielniak@gmail.com  
dr hab. Dorota Rudnicka-Kassem d.rudkass@interia.pl  
dr hab. Krzysztof Trzciński, prof. UJ krzysztof.trzcinski@uj.edu.pl  
dr Renata Kurpiewska-Korbut renata.kurpiewska-korbut@uj.edu.pl  
     
mgr Tadeusz Gałuszka dzauda@poczta.onet.pl

 

mgr Nadim Husni nadem.husni@gmail.com

 

 
Zakład Izraela i Lewantu (w strukturze Katedry Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej)

dr hab. Przemysław W. Turek

(kierownik)

przemyslaw.turek@uj.edu.pl  
dr Daria Boniecka-Stępień daria_boniecka@wp.pl  
dr Artur Skorek arturskorek1@gmail.com  
dr Daniel Starzyński dstarzynski@tlen.pl  
dr Magdalena Pycińska magdalena.pycińska@uj.edu.pl  
 
Zakład Krajów Zatoki Perskiej (w strukturze Katedry Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej)

dr hab. Paweł Siwiec

(kierownik)

pawel.siwiec@uj.edu.pl  
dr Ida Balwierz idabal@wp.pl  
dr Karolina Rak carolaynarak@gmail.com  
     
Zakład Afryki Północnej (w strukturze Katedry Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej)

prof. dr hab. Hubert Królikowski

(kierownik)

hubert.krolikowski@uj.edu.pl  
dr hab. Piotr Kletowski piotr.kletowski@uj.edu.pl  
dr Michał Lipa michal.lipa@uj.edu.pl  
 
Współpracownicy IBiDW
Gen. bryg. Radosław Kujawa    
Amb. Piotr Łukasiewicz    
Amb. Jacek Najder    
mgr Bartosz Duszyński akademickiebd@gmail.com  
mgr Antonina Łuszczykiewicz antonina.luszczykiewicz@gmail.com  
mgr Piotr Niziński