Pracownicy

Dyrekcja Instytutu

 

Katedra Azji Wschodniej i Południowej

 

imię i nazwisko e-mail  

prof. dr hab. Adam W. Jelonek

(kierownik)

ajelonek@hotmail.com  
dr Olga Barbasiewicz obarbasiewicz@gmail.com  
dr Marceli Burdelski    
dr Paweł Dybała pawel.dybala@uj.edu.pl

 

dr Krzysztof Dziurzyński    
dr Joanna Guzik j.m.guzik@gmail.com

 

 

dr Ewa Kamińska kaminski_eva@yahoo.de  
dr Maciej Pletnia    
dr Joanna Puchalska    
dr Dariusz Zdziech    
mgr Krzysztof Moch krzysztof.moch@uj.edu.pl  
mgr Minako Rachwalski minakom618@gmail.com  
mgr Klaudia Jędrusik-Dyla    
mgr Masaki Yamazoe what-what-what@hotmail.co.jp    
   
Zakład Chin (w strukturze katedry Azji Wschodniej i Południowej)
dr hab. Łukasz Gacek (kierownik) lukasz.gacek@uj.edu.pl urlop

dr hab. Ewa Trojnar

(p.o. kierownika)

ewa.trojnar@uj.edu.pl  
dr Jerzy Bayer    
dr Rafał Kwieciński rafal.kwiecinski@uj.edu.pl  
dr Agnieszka Mikrut-Żaczkiewicz mikrut.aga@gmail.com  
dr Joanna Wardęga joanna.wardega@uj.edu.pl  
dr Adina Zemanek adina.zemanek@uj.edu.pl urlop
dr Bogdan Zemanek bogdan.zemanek@gmail.com  
mgr Ada Augustyniak ada.augustyniak@gmail.com  
mgr Rui Mao    
mgr Jingru Wang    
dr Li Wang    
 
Zakład Azji Południowej (w strukturze katedry Azji Wschodniej i Południowej)

dr hab. Agnieszka Kuczkiewicz-Fraś

(kierownik)

a.kuczkiewicz-fras@uj.edu.pl  
dr Krzysztof Jakubczak x.jakubczak@gmail.com  
dr Kamila Junik-Łuniewska kamila.junik@uj.edu.pl  
mgr Marcin Ciemniewski    
 
Zakład Korei (w strukturze katedry Azji Wschodniej i Południowej)

dr hab. Renata Czekalska    (kierownik)

r.czekalska@uj.edu.pl  
dr hab. Grażyna Strnad grazyna.strnad@uj.edu.pl  
dr Lee Hyewon    
 
Zakład Azji Południowo-Wschodniej (w strukturze katedry Azji Wschodniej i Południowej)

prof. dr hab. Adam Jelonek  (kierownik)

ajelonek@hotmail.com  
dr Michał Lubina michal.lubina@uj.edu.pl  
dr Łukasz Fyderek lukasz.fyderek@uj.edu.pl  
     

 

Katedra Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej

 

imię i nazwisko e-mail  

ks. prof. dr hab. Krzysztof Kościelniak

(kierownik)

 xkoscielniak@gmail.com urlop naukowy w roku 2016/17

dr hab. Przemysław W. Turek

(p.o. kierownika)

przemysław.turek@uj.edu.pl  
dr hab. Dorota Rudnicka-Kassem d.rudkass@interia.pl  
dr Renata Kurpiewska-Korbut renata.kurpiewska-korbut@uj.edu.pl  
dr Magdalena Pycińska    
mgr Tadeusz Gałuszka dzauda@poczta.onet.pl

 

mgr M. Nadim Housni    
 
Zakład Izraela i Lewantu (w strukturze Katedry Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej)

dr hab. Przemysław W. Turek

(kierownik)

przemyslaw.turek@uj.edu.pl  
dr Daria Boniecka-Stępień    
dr Artur Skorek    
dr Daniel Starzyński dstarzynski@tlen.pl  
dr Piotr Weiser kochamwroclaw@gazeta.pl  
 
Zakład Zatoki Perskiej (w strukturze Katefry Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej)

dr hab. Paweł Siwiec, prof. UJ

(kierownik)

   
dr Ida Balwierz idabal@wp.pl  
dr Karolina Rak carolaynarak@gmail.com  
     
Zakład Afryki Północnej (w strukturze Katedry Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej)

prof. dr hab. Hubert Królikowski

(kierownik)

hubert.krolikowski@uj.edu.pl  
dr Piotr Kletowski piotr.kletowski@uj.edu.pl  
dr Michał Lipa    
 
Współpracownicy IBiDW
mgr Antonina Łuszczykiewicz antonina.luszczykiewicz@gmail.com  
mgr Bartosz Duszyński bartosz.duszyński777@gmail.com  
mgr Sukyung Jung  

 

mgr Piotr Niziński